Powered by Blogger.

Neeyyyy! Kaffaltı mııı? - Çakma Porridge

Sağlıklı yaşam mı dersiniz, ay işe geç kaldım mı dersiniz, siz bilirsiniz. Ben genelde işe geç kalanım. Bıdıkovski'nin kahvaltısını hazırlamak, yedirmek derken, bana pek sıra gelmiyor. Peki sonuç? Poğaca!

Hayır artık değil!

Haftanın uygun bir akşamında bir kaç sabaha yetecek kadar kahvaltımı önceden hazırlıyorum. Nasıl mı? Yulafla!Yulaf ezmemizi kavanozlarımızın en altına koyuyoruz. Üzerine kuru meyve gillerden ve fındık, ceviz gibilerden ekliyoruz. Karışımlar sonsuz ve ne sevdiğinize bağlı. En üstede meyve parçacıkları eklenebilir. Çikolata parçacıkları eklenebilir. Eğer taze meyve parçacıkları eklenecekse bir gece önceden yada muz gibi hızlıca doğrayabileceğiniz bir meyve ise sabah eklemek daha mantıklı olur. Meyveler uzun süre beklerse kararabilir.Kavanozların kapaklarını kapatıp, buzdolabına koyuyoruz.

Sabah üzerini kapatacak kadar süt ekleyip, mikrodalgaya atıyoruz. Ben 2 dakika ısıtmayı yeterli buluyorum. 2 dakikada yulaflar gayet pof pof ve kıvamlı oluyorlar. Deneyip, size uyan mükemmelliyeti yakalayabilirsiniz.

Bir diğer alternatifte, sütü geceden ekleyip, buzdolabında bekletmek. Böylece sabah serin serin kahvaltınız, uyandığınızda hazır olacaktır.


Neşeli koşuşturmalar!


No comments