Powered by Blogger.

Facebook'ta Göremeyeceğiniz Şeyler


Mükemmel bir hayatım var. Dünyanın en iyi annesi, en muhteşem eşiyim. Kocam bir mucize, asla tartışmayız. Bıdıkovski'm dünyanın en melek bebeği. Çocuğuma sadece en sağlıklı yemekleri yediriyorum, asla televizyon izletmiyorum, her gün çılgın bir macera peşindeyiz. Muhteşem bir işim var, hiç yorulmuyorum. Sanırım kaşımı gözümü beğendikleri için bana para veriyorlar. Hiç aksamadan, hep yolunda olan muhteşem günlük hayatım işte böyle. Ney?! İnanmıyor musunuz? Ama Facebook hesabım öyle diyor! O zaman gerçek olmalı!

Facebook muhteşem bi tatil beldesi dostum! Birbirimizin hayatlarını takip ediyoruz, çoğunuz gizli gizli! Ne kadar sorunsuz güzel zamanlarımız var değil mi! Hiç bir derdimiz yok!

Yine günlerden bir gün Facebook hesabıma bakarken normalde Facebook'ta paylaşmayacağım şeyleri yazmaya karar verdim. Siz de kendinize karşı dürüst olun ve bırakın onun bunun hayatlarını kıskanmayı. Kendi hayatınıza bakın!


Hayır, dünyanın en iyi annesi değilim. Kendi çapımda doğru olanı yapmaya çalışıyorum. Araştırmaya okumaya inanıyorum. Ama inanın her Allah'ın günü yoğurt mayalamak hobi olarak yapmak istediğim bir şey değil. Bıdıkovski tuzsuz yiyecek diye 50 ayrı kap yemek yapmak hiç değil. Büyük bir heyecanla herşeyi yiyebileceği zamanı bekliyorum. Biliyor musunuz tüm bunlar tıkırında devam etsin diye son 4 aydır akşam 9-11 arası neredeyse hiç kıçım yer görmüyor. Evet yorgunum ama şikayetçi değilim.

Evet Bıdıkovski en sağlıklı yemekleri yiyor ve hiç televizyon izlemiyor, ama bunu sağlayabilmek için herkesle savaşmaktan, parmağını şerbete batırıp ağzına sürmeye çalışan teyzelere uçan tekme atma hayalleri kurmaktan, mesela tuzun minicik böbreklerine tüküreceğini, şekerin ufacık metabolizmasının içine edeceğini ve televizyon izlettikçe bebeklerini mal edeceklerini bilimsel bir şekilde açıklamaya çalışmaktan yoruldum. Çünkü direk 'çocuğum mal olmasın ' diyemiyorum, ucu sizin çocuklarınıza dokunuyor.

Dünyanın en mucize eşine sahibim ama zeytin çekirdeğinden kavga edebiliyoruz. En güzel günlerimizi birbirimizin burnuna sokabiliyoruz. Çünkü biz de insanız.

Evet muhteşem bir işim var iyi para kazanıyorum. Elbetteki sizlerle masamın üzerindeki yığını, gecikenlere dair gelen zehir zemberek emailleri paylaşmıyorum. O aralarda selfie çekecek fırsat pek olmuyor. Fakat o para karşılığında sarfettiğim emeği görmek isteyenlerle bir iş günümü değişebilirim. Akşam eve gittiklerinde baş ağrıları için ağrı kesicileri de benden!

Facebook'ta en çok resim kıvamında muhteşem kahvaltılar yiyen tontik kızımın resimlerini paylaşıyorum. O kahvaltıları hazırlayıp, sabah işe gitmeden onunla kahvaltı yapabilmek için her gün gerekenden çok daha erken kalkıyorum biliyor musunuz? Ve size söz yarın kahvaltıdan sonraki bezin resmini çekip paylaşacağım. Kokusunu nasıl paylaşırım bilemiyorum. Bize gelip koklamak isteyen varsa buyursun. Ha ayrıca dünyanın en melek bebeğini gece 3'te size verebilirim. Uyutmayı becerebilirseniz sarılıp uyursunuz tontik tontik. Çünkü benim gerçekten çok uykum var. Ha bu arada panda göz altlarımı kapatmak için Rimmel'in Match Perfection göz altı kapatıcısını kullanıyorum. Gerçekten harika!


Elbetteki size piknikteki, parktaki, gezme tozmadaki resimleri gösteriyorum. Saçlarım elektriklenmiş, uyumsuz pijamalarımla (daha ziyade ne bulduysam artık), kucağımda ağzı burnu sümük içindeki bebekle fotoğraf çekmeye pek vaktim olmuyor.
Elbetteki size evimin Salı günleri yani Çarşamba günü yardımcı uğramadan hemen önceki halini göstermiyorum.

Sanırım birçoğumuz Facebook'ta gördüğümüz resimlerin insanların ne görmemizi istedikleri olduğunu unutuyoruz. Unutmayın her muhteşem aile pozunun hemen öncesinde çığlık çığlık ağlayan, resimde cici bici durması için, bir an önce resmi çektirip hayatlarındaki kaosa devam edebilmek için rüşvet teklif edilmiş bir ufaklık var.

Bırakın o ve bu ne yapmış, nereye gitmiş, ne yemiş. Hayat çok hızlı geçiyor yakalamayı öğrenin. Dostalarınızla bir kadeh bir şey için, ailenizle sohbet edin. Sizi hak edenleri el üstünde tutun gerisini fittir edin. İş güç için kendinizi sefil etmeyin, hayvan gibi çalışmayın. Kimse kıymetini bilmez. Kariyer falan fırto diye kastığınız dönemlerin stresi sağlığınızdan çıkar. Sağlık olmayınca yemişim işini gücünü. Bu hayatta çok fazla onun bunun çocuğu var, ama iyi insanlar da var unutmayın. Herşey bi yana vicdanınız olsun, kul hakkı asla yemeyin. İlişkilerinizde huzur arayın. Huzur varsa herşey olur. Hiç kimseye bir bok kanıtlamak zorunda değilsiniz, ne istediğinizi bilin.Mutlu olun! Başkaları için değil, kendiniz için.

Oh be!

2 comments

  1. Tabi ki göstermiyoruz hayatımızın öteki yüzünü.Böylesi daha kolay geliyor çünkü.Başkalarına kendimizi daha yüksek, diğerlerinden daha iyi,daha başarılı daha daha dahaaa göstermeye bayılıyoruz.

    ReplyDelete