Powered by Blogger.

Minik Meleğime...Canım Bıdıkovski'm,


Bugün 13 Mayıs 2015. Tam bir sene önce yumuş yumuş battaniyelerin arasından, minicik ellerini uzattın bana. Artık, kocaman bir bebeksin! 1 yaşındasın!
Ve ben seni hayattaki her şeyden çok seviyorum. Bana şapşi şapşi ilk baktığın an sevginin gerçekten ne demek olduğunu fark ettim. Daha önce senin kadar güzel kimseyi görmemiştim (şimdi resimlerine bakıyorum da biraz da buruş buruş bişeymişsin)! Yumuş yumuş, tontik yanaklarınlara öyle güzeldinki (evet evet yanaklarda hiç değişiklik yok, ilk gün neyse hala o)! Baban ve ananen hastane odamızın koltuklarında horuldarken uzun uzun birbirimize baktık. Bu kadarcık kısa bir sürede nasıl bu kadar muhteşem bir değişim yaşadın!

Hem en büyük derdim, hem en büyük mutluluğum oldun. Gecelerce uyanık kalıp, onu bunu araştırdım, sana hep en iyisini, en doğrusunu verebilmek için. Şu kısacık senede sen de, ben de büyüdük. Sen de bir sürü şey öğrendin, ben de. Hatta sanırım sen benim sana öğrettiklerimden çok daha fazlasını öğrettin bana.

Sen dönmeyi öğrendin, bense her döndüğünde seni korkutmamak için deli gibi bağırmamayı.

Sen gülmeyi öğrendin, bense kahkahanın şu hayatta en sevdiğim ses olduğunu.

Sen emmeyi öğrendin, bense meme anatomisini, emzirme hakkında herşeyi, hangi emzirme pozisyonunun en rahat olduğunu, süt yapacak tüm gıdaları, hangi pompanın en verimli çalıştığını, sütün optimum saklama koşullarını.Sen yemek yemeyi öğrendin, bense beslenme hakkında herşeyi! Hangi gıdada en çok demir olduğunu, kalsiyumun nerde olduğunu, sana neleri neden vermemem gerektiğini.

Sen anne, baba demeyi öğrendin, ve ben ne kadar akıllı olduğunu.

Sen tutunup kalkmayı öğrendin, bense düşme diye endişe ederken nefesimi tutmamayı.Sen atını iterek yürümeyi öğrendin, ben de seni sürekli tutmamam gerektiğini, çünkü sen çok güçlüsün ve bir bireysin.

Ve uzun seneler beraber öğrenmeye devam edeceğiz. Sen hayatın boyunca öğrenmeye devam edeceksin, ve ben daima sana destek olmaya.

Sana hiç acı çekmeyeceğin, canının hiç yanmayacağı bir hayat diliyorum. Ama bu mümkün değil. Kalbin kırılacak, ihanete uğrayacaksın. Ama güçlü ol, acıdan ders alacaksın ve hayatına daha sağlam adımlarla devam edeceksin, daha çok keyif almaya bakacaksın.

Koluna girip sevgilim diye tanıştırmaya getireceğin kimseyi beğenmeyeceğim. Bencilliğimi affet. Seni gerçekten hak ettiklerini kanıtladıklarında bende onları sevmeyi öğrenirim. Ama kalbini kırarlarsa popolarını keserim!

Seninle gurur duyup, hakkında sürekli övgü dolu sözler söyleyeceğim. Herkes söylediklerim hakkında gözlerini devirirken bile, seni övmeye devam edeceğim. Bir gün neden bu kadar gurur duyduğumu anlayacaksın.

Bazen seni hayal kırıklığına uğratacağım, bana olan inancın sarsılacak. Ama beni affedeceksin (etmen gerek, sürekli saçımı çektiğin için ben sana kızıyo muyum?).

Herşeyim senin. Sana hayat verdim, bu iyi bir başlangıç. Daha mutlu olman için elimden gelirse, daha fazlasını yapacağım.

Allah'a babanı bize verdiği için şükür edeceğiz beraber, çünkü o gerçekten muhteşem biri.

Üzüldüğünde, sevindiğinde, başardığında, başarısızlıklarında, korktuğunda, baş kaldırdığında hep yanında olacağım. Çünkü sen hayatın anlamısın.

Hayatını dolu dolu yaşa, çünkü hayat çok güzel. Yaşadığın hayatı sev, insanları sev. Çok gez, çok gör, çok eğlen! Hiç keşke demeden yaşa, keşke demeden sev. Hayatındaki herkesin bir anlamı, bir önemi var. Her arkadaşlığın bir nedeni, sana öğreteceği bir şey var. Başkalarına yardım et, yardım etmeyi sev. Bu dünyaya minik nezaketler, ince düşüncelerin ile kocaman şeyler yapmaya geldin. Bu dünyada çok fazla onun bunun çocuğu var ama bir o kadar da iyi insan var. İnsanlığa olan inancını kaybetme. Vicdanının sesini hep dinle.

Dünyanın neresinde olursan ol, inşallah bir gün bir sahil kenarında, seni her koşulda çok seven bir annen olduğunu, ne koşulda olursa olsun hep dönebileceğin bir evin olduğunu asla unutma.

Başardık Bıdıkovski'm! İlk senemizi atlattık! Öğrettiklerin, sevgin ve daha iyi bir insan yaptığın için sana sonsuz teşekkürler.

Muhteşem doğum gününü başka bir yazı da paylaşırız artık :)


İyi ki Doğdun!

No comments