Powered by Blogger.

Bıdıkovski at 14 Months / 14. Ayında Bıdıkovski
Sevdikleri
Banyo, su, yürümek, kitaplar, köpekler, kediler, ilgi, yıkıp yırtıp dağıtmak, keşfetmek, çöp bidonu, mutfak masasının altı, dolap karıştırmak.

Sevmedikleri
Duş başlığı, banyodan çıkmak, eve girmek,

Uyku
9.30pm-8.30am. Günde bir ya da iki şekerleme

Yemek
Neredeyse herşeyi deniyor. Yeşil yapraklıları tek başına sevmiyor. Nektarin, meyve, ekmek, makarna ve kuru üzüme bayılıyor.

Söyledikleri
Baba, Mama, Dede, kafasını hayır diye sallıyor.

Aşamalar
Bu ay yürümeye başladı. Kaşıkla yemek yiyebiliyor.

Notlar
Şapşal bir yeni doğmuş bebekken omzumda uyuduğum günleri hatırlıyor musun? Çılgınlığına bayılıyorum, ama çok yorucusun. Bütün gün evin derli toplu tüm köşelerini dağıtmak için koşturup duruyorsun. Gürültülüsün, talepkarsın, ve kendinden çok memnunsun. Ay zamanda çokta hızlısın. ve komiksin! ve muhteşemce güzelsin! ve de kahkahan dünyanın en güzel müziği! Benim olduğun için çok şanslıyım.

***
Likes
Baths, water, walking, books, puppies, kitties, attention, destroying, exploring, trash cans, underneath the kitchen table, cupboard searching.

Dislikes
Showerhead, getting out of the bath, entering the house,

Sleeps
9.30pm-8.30am. One or two naps a day.

Eats
Tries most things. Doesn't really like spinach on its own. Loves Nectarines, fruit, bread, pasta, sultanas.

Says
Baba, Mama, Dada, Shakes head no.

Milestones
Started walking this month. Can eat with a spoon.

Notes
Oh Baby! Remember when you were a goopy newborn sleeping on my shoulder? I love your wildness, but you are exhausting. You run around all day trying to undo whatever corner of the house was clean or picked up. You are loud, demanding, and very pleased with yourself. You are also fast. And funny. And so incredibly beautiful. And your laughter is the best musical sound in the world. I’m so lucky to have you.
3 comments

 1. Kalplerin en kocamanını göndermek istiyorum ona. Çok şanslı o da senin gibi bir annesi olduğu için. Maşallah size. Canlarım benim ♥♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. Teyzeden yana da pek şanşlı Bıdıkovski <3

   Delete
 2. Merhaba:-)bloğunu dayanışma etkinliğinden aldım canım hemen takip listeme ekledim:-)beni takip edersen çok mutlu olurum:-)
  Http://fatmadenizz.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete