Powered by Blogger.

2015 Goodreads Okuma HedefiMerhaba sevgili kitap severler,

Goodreads'ı uzun bir zamandır kullanıyorum. Özellikler bir kitaba başlamadan başkalarının yorumları okumak benim için çok keyifli. Fakat bu sene daha önce neden hiç yapmadığımı bilemediğim Goodreads okuma hedefinine katıldım.

Kitap okumak benim için her zaman çok keyifli olmuştur. Başka dünyalarda kaybolur giderim. Bıdıkovski'min hayatıma girmesiyle hem okuma zamanı azaldı, hem de içerik çok değişti. Sen senelerce fastastik alemlerde maceradan maceraya koştur dur, sonra birden bire tek okuduğun konu 'bebek' olsun.


Velhasıl, zaten kısıtlı olan zamanda da kaytarmayayım, okumaya teşvik olsun diye bu sene kendime Goodreads'de bir okuma hedefi koydum. Hedefe aslında geç başladım, sanırım Temmuz ya da Ağustos ayıydı. Hedefim 25 kitaptı ve neredeyse başardım! Şu an 24 kitap okumuşum, ve seneyi yine şu zamana kadar neden okumadığımı bilemediğim John Steinback'in Fareler ve İnsanlarını okuyarak kapatacağım. Tamam kabul ediyorum, kitapların bir çoğu gayet kısaydı. Fakat yine teşvik amaçlı, bilerek öyle seçtim.Bu sene neler okumuşum:

Kızıma mektuplar - Maya Angelou
The Giving Tree - Shel Silverstein
Emrah Serbes - Her Temas İz Bırakır
Veronika Decides To Die - Paulo Coelho
Ağır Roman - Metin Kaçan
Tarihe Tanıklığım - Aliya İzetbegoviç
Doğal Ebeveynlik - Adem Güneş
The Evelyn Wood Seven Day Reading and Learning Program
Mahallenin En Mutlu Yumurcağı - Dr. Harvey Karp
The Way of the Bow - Paulo Coelho
Broken - Kathleen Hayes
Bir Dinazorun Anıları - Mina Urgan
Üvercinka - Cemal Süreya
Mutluluk - Zülfü Livaneli
10 Amazon Yüksek Doz Yaşam
Yalnız Seni Arıyorum - Orhan Veli
Bütün Şiirleri - Orhan Veli
Angela's Ashes - Frank McCourt
Adı: Aylin - Ayşe Kulin
Geniş Zamanlar - Ayşe Kulin
Bir Gün - Ayşe Kulin
Gece Sesleri - Ayşe Kulin
The Girl on the Train - Paula Hawkins

Evet bu sene bol bol Ayşe Kulin okumuşum. Bu koşuşturmacanın arasında büyük keyif ve rahatlıkla okumuşum..

En keyif alarak okuduğum kitap ise Trendeki Kız'dı. Muhteşem bir gerilim.Ve Orhan Veli hiç bir zaman vazgeçemediklerimden, hep kıyımda köşemde, aklımın bir ucunda.
Sizler ne alemdesiniz? Neler okudunuz?

Okuma aşkıyla dolu günler herkese!


2 comments

 1. Okuma aşkı içimizde hiç bitmeyecek! Bitmemeli. Umarım bıdovski biraz büyüyünce anneciğine anne kitap oku ben kendim uyurum diyecek inanıyorum <3 Ben çok farklı telden çaldım bu sene. Dr Who okudum, sonra Engereğin Gözü ile Osmanlı Hanedanına geçiş yaptım düşün. Ondan öncesinde kişisel gelişim kitapları okudum çok. Geliştin mi diye sor HAYIR hahaha :)) Bu sene en eğlendiğim kitap "Bir İkea Dolabında Mahsur Kalan Hint Fakiri'nin Olağanüstü Yolculuğu" oldu, en etkilendiğim kitaplar ise "Trendeki Kız" ve "Dublorün Dilemması" oldu. Ve ben de "Fareler ve İnsanları" geç okuyanlardanım. Çok sevdim. Oku ve bu harika hedefi tamamla dostum. May the books be with you!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ah umarım Merve'cim! Gerçi ben bana masal oku demesine de razıyım :) Ah evet daha çok masal okumalıyım! Çünkü hayat masallarla güzel.

   Bir İkea Dolabında Mahsur Kalan Hint Fakiri'nin Olağanüstü Yolculuğu - bunu 2016 okuma listeme ekledim gitti :)

   Delete