Powered by Blogger.

Bıdıkovski MutfaktaBir kaç hafta evvel Ankara kremalı pasta kıvamındaydı. Evet sıcak bir mekandan dışarısı çok güzel görünüyordu. Ama o kadardı yani. Olay kardan adam yapma girişimleriyle dışarı çıktığımızdan 10 dk sonra soğuktan donmuş bir şekilde içeri koşmamızla son buldu. Hayır kardan adamı yaptık tabiki. Sistematik bir çalışma ve 2 yapıcı bir yıkıcı kas gücüyle gayette 10 dakikada siz de kardan adam yapabilirsiniz.

Günün geri kalanında evde sıkıntıdan ölmek üzereyken, sevgili Bıdıkovski ile ertesi gün dünya tatlısı burçik ablamızın doğum gününe götüreceğimiz cupcake'leri (bundan sonra kapkek diyeceğim, nezaket olsun diye düzgün yazdım) hazırlamaya karar verdik. Hayır ben zaten hediyemi de almıştım. Bu da onun hediyesi olsundu dimi.


İhtiyacımız olan en önemli malzemeler olan sandalye ve katlanarak koltuk altından kıvırtılmış olan mutfak önlüğünü hazırladık. Şimdi kek tarifiyle felan uğraşmayalım, bildiğiniz kek işte. Koy koy çırp.

Ama çırparken, dökerken, eklerken keyiften çıldırmış, ara ara kahkahaları katlanmış bir Bıdıkovski oldu elimizde. Kek tabiki de onun tontikli elleri değdiği için tadından yenmez kıvamda oldu o da ayrı bi konu. Şeker koymasaydıkta olurmuş.

Kek çırpıştırmaktan yorulan Bıdıkovski'm uyurken, kremaları çırpıştırdım bende. Tema, tabi tahmin ettiğiniz gibi Karlar ülkesi :)

Ve tabiki bulaşıkları yıkatmayı da unutmayın!

Sevgiyle kalın...

No comments