Powered by Blogger.

Ergen Bebeğe Mektup

Sevgili Bıdıkovski'm,

Zorlu bir mücadeleyi daha kazandım az evvel. Sen uyuyorsun ve ben kendi kendime ' Şıışşş dinle bak! sessizlik!' derken bir yandan da paranoyak bir şekilde ne zaman cırlayacaksın diye bekliyorum. Belkide uzun uzun yazmak için hiç vaktim yok. Sana söylemek istediklerimi çabuk çabuk yazmalıyım.
Öncelikle şunu bilmeni isterimki sana olabildiğim en iyi anne olmaya çalışıyorum. Biliyorum bazen sana gıcıklanıyorum, kızıyorum. Seninle oynayabildiğim her dakika oynuyorum, hatta bunun için sadece bize özel zaman ayırıyorum, seni güldürmeye çalışıyorum, seninle zaman geçirmeye çalışıyorum. Sadece bazen yorgun oluyorum, yüz kutu vitamine rağmen hasta olabiliyorum, yaşam enerjimi dementor gibi tüketen insanların arasında koca bir gün geçirmiş olabiliyorum. Fiziken ve ruhen tükenmiş olabiliyorum. Böyle zamanlarda gelip oynamak istediğinde bunların hepsini bir kenara koyabilmek için gerçekten çok çaba sarfediyorum ama bazen beceremiyorum. Bundan anladıkların umarım seninle olmak istemediğim değil ama bazen annelerinde ufak bir molaya ihtiyacı olduğu. Bu sanırım beni kötü bir anne yapmıyor, galiba sadece insan yapıyor.


Aynı zamanda hayatıma nasıl bir mutluluk ve neşe getirdiğini de bilmeni istiyorum. Kahkahan gerçekten duyduğum en güzel ses, ve çok güldükten sonra hıçkırman kadar komik başka bir şey görmedim. Hele konuşmaya başladığından beri öylesine muhteşemsinki! Her geçen gün daha da bıcırık bir hale gelmeni seyretmek hayatımın en keyifli anlarını oluşturuyor. Her yeni keşfinde seninle beraber heyecanlanıyor, sen üzülünce bende üzülüyorum. Boynuma sımsıkı sarıldığında hissetiklerimi anlatmaya çalışmak ise çok anlamsız. Bunları anlatabilecek kelimelere sahip değilim. Pencerede bekleyen Bıdıkovski'mle ellerimizi camda birleştirelim diye her gün eve dönüşü sabırsızlıkla bekliyorum.

Bazen sadece minik bir mola istiyorum, bazense sadece ağlamak. İkimiz içinde zor geçen, biraz gözyaşlı, birbirimize kızdığımız, gıcıklandığımız günlerde bile şunu bilmeni istiyorum ki seni çok seviyorum, her şeyden çok Kelimelerin ifade edemeyeceği kadar. En boktan günlerimde bile annen olmayı ve senin sevgini hiç bir şeye değişmem.


Seni çok seviyorum,

Annean


Not: Beşiğin ayak ucundaki bir kara tahta evet. Taze boyanmış. Bir sonraki yazıya. Beşiğin başına gelenler ise bir sonraki yazıya.

No comments